Polecane Kolekcje
 
Czy wiesz jak nakleić na ekran telefonu folię OXYGEN Polimer NANO? 0
Czy wiesz jak nakleić na ekran telefonu folię OXYGEN Polimer NANO?

W świecie pełnym nowoczesnych gadżetów i technologii, smartfony stają się coraz bardziej niezbędne. Pozwalają nam na wykorzystanie pełni potencjału urządzenia i korzystanie z licznych funkcji. Niestety, ich wrażliwa konstrukcja sprawia, że stają się potencjalnym punktem awarii w przypadku uszkodzeń mechanicznych. Naprawa uszkodzonego ekranu smartfona może wiązać się z dużymi kosztami.

 

Dlatego warto poznać zaawansowane techniki instalacji folii ochronnych, które gwarantują jeszcze skuteczniejszą ochronę ekranu. Przedstawiamy Ci profesjonalne podejście, jak precyzyjnie zainstalować folię polimerową na swoim smartfonie - do tego celu użyjemy naszej markowej folii Oxygen POLIMER NANO.

 

Czy warto zainwestować w folię polimerową?

Folia ochronna to nieocenione narzędzie, które zapewnia nie tylko ochronę ekranu przed uszkodzeniem, ale także zapobiega zarysowaniom. Dostępne na rynku folie są prawie niewidoczne i ich instalacja nie ma wpływu na codzienne użytkowanie urządzenia. Montaż folii ochronnej przedłuża żywotność smartfona i usprawnia proces jego ewentualnej sprzedaży.

W poszukiwaniach folii ochronnych można znaleźć różne rodzaje, takie jak:

  • folia polimerowa,
  • folia hydrożelowa,
  • folia poliwęglanowa.

Najczęściej wybieraną opcją w telefonach z zakrzywionymi bokami ekranu jest folia polimerowa. Ten materiał jest niezwykle trwały i charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz niewielką grubością, co ułatwia obsługę zakrzywionego ekranu dotykowego typu EDGE. Jeśli zależy Ci na jeszcze wyższym poziomie ochrony przed uszkodzeniem ekranu, Twój wybór powinien paść na właśnie na taką folię polimerową. Jej wielowarstwowa konstrukcja sprawia, że smartfon jest jeszcze lepiej chroniony przed upadkiem.

Krok po kroku, czyli jak skutecznie nakleić folię polimerową na telefon?

Chociaż instalacja folii ochronnych może wydawać się trudna, warto zobaczyć też naszą instrukcję wideo - dołączona została na dole wpisu. Jeżeli zastosujesz się do naszych zaleceń, pozwoli Ci to do uniknąć nieestetycznych pęcherzyków powietrza. Poniżej prezentujemy listę "krok po kroku" czynności, które sprawią, że instalacja folii będzie szybka i bezproblemowa.

Krok 1: Otwórz opakowanie z folią ochronną. W zestawie znajdziesz materiały potrzebne do aplikacji. Połóż swój smartfon na płaskiej powierzchni i zadbaj o odpowiednie oświetlenie.
Krok 2: Starannie odtłuść i wyczyść ekran swojego smartfona.
Krok 3: Następnie przetrzyj ekran suchą chusteczką, aby upewnić się, że nie ma na nim żadnych zabrudzeń.
Krok 4: Użyj dołączonego plastikowego pozycjonera, nałóż na niego dół folii. Przymierz folię ochronną do ekranu swojego telefonu, sprawdzając, czy idealnie pasuje. Unikaj dotykania wyczyszczonego ekranu.
Krok 5: Jeśli folia pasuje, możesz przystąpić do jej instalacji. Odklej folię ochronną ze strony która folia będzie przylegać do ekranu (od dołu) i, zaczynając od krawędzi ekranu, rozpocznij jej przyklejanie. Folię należy przyklejać stopniowo, powoli dociskając raklą. Usuwaj powietrze spod folii, żeby dokładnie przylegała do ekranu. Na końcu dociśnij mocno folię na zakrzywionych rantach - jest to miejsce najbardziej narażone na uszkodzenie podczas używania telefonu.

Usuwanie pęcherzyków powietrza po naklejeniu folii

Jeśli pod folią pojawią się pęcherzyki powietrza, możesz je usunąć za pomocą plastikowej rakli. Delikatnie dociskaj raklę pod kątem, przesuń ją, aby wypchnąć pęcherzyki w kierunku krawędzi enraku. Jeśli zostanie jakieś powietrze pod folią odczekaj kilka godzin - powietrze powinno znikać. Wtedy dociśnij ponownie raklą. GOTOWE!

Pamiętaj!

Jeśli nie uda Ci się usunąć pęcherzyków za pomocą rakli i ściereczki,  lub podczas instalacji dostały się jakieś drobiny pyłu lub zanieczyszczeń nie możesz odkleić i ponownie nakleić folii na ekran. Przy odklejeniu folii ulegnie ona uszkodzeniu

Gotowe! Twój smartfon jest teraz solidnie zabezpieczony przed zarysowaniami i uszkodzeniami. Proces instalacji folii ochronnych jest podobny dla każdego modelu smartfona dostępnego na rynku, niezależnie od producenta.

 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Infolinia:

Telefon: 789 255 999

Email: sklep@oxygen.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl